„Temu zaś, który ma moc ustrzec was od upadku i stawić wobec swej chwały nieskalanymi w radości” (Juda.1,24).
„Teraz zaś pojednał was w jego ziemskim ciele przez śmierć, aby was stawić przed obliczem swoim jako świętych i nieskalanych, i nienagannych” (Kol.1,22).
„A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci; a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa” (1Tes.5,23). „Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo, aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany” (Ef.5,25-27)
Na podstawie dwóch lub trzech świadków ma się opierać każda sprawa (Mt.18,16; 2Kor.13,1). Przynajmniej tak nauczał mnie mój ojciec duchowy. Nie wolno tworzyć teologii w oparciu o jeden fragment z Pisma. Nie mówię o takich kwestiach jak modlitwa do świętych ludzi, czyścieć, czy wniebowstąpienie Marii, które w ogóle nie są poruszane w Piśmie Świętym (niestety jest dużo więcej doktryn w kościołach chrześcijańskich, które nie mają umocowania w Biblii). Kiedy czytamy wspomniane na początku artykułu teksty możemy wyciągnąć wniosek, że Bóg nie tylko chce, aby każdy człowiek się nawrócił (niemowlęta nie ochrzczone gdy umrą nie pójdą po śmierci do piekła), ale również poddał procesowi uświęcenia. Ta bardzo ważna kwestia jest zarówno wolą Bożą jak i powołaniem dla każdego nowo narodzonego chrześcijanina (1Tes.4,3 i 7). Powinniśmy móc stanąć przed obliczem Bogiem z radością nie tylko święci, ale i nieskalani oraz nienaganni. Każda nasza cząstka duch, dusza i ciało mają być w pełni uświęcone (z grec. oddzielone) przez Niego i dla Niego. On wkrótce przyjdzie powtórnie po swój kościół i oblubienica ma być czysta, bez skazy, zmazy czy czegoś w tym rodzaju. Pozwólmy poddać się „obróbce” Słowa Bożego, które może jedynie tego dokonać. Jeśli nie znasz Słowa Bożego nie ma szans, by tak się stało. Równocześnie Musisz czytać całość (66 natchnionych ksiąg), a nie tylko to, co Ci pasuje. Biblia to nie menu w restauracji, z których wybieramy jedynie ulubione dania. Czy już wiesz, co Cię czeka w najbliższych latach? Zapraszam do świętego klubu uświęcanych.
Dodaj komentarz